Witamy na stronie Publicznego Gimnazjum w Kamieńsku

Aktualności

16 grudnia 2017 12:51 | Aktualności

Koncert profilaktyczno - ewangelizacyjny ,,Ku wolności"

15 grudnia 2017 r. odwiedziła naszą szkołę grupa WYRWANI Z NIEWOLI w składzie:  Jacek Zajkowski (artysta hiphopowy, raper) i  Piotr Zalewski (student psychologii, autor książki pt: “Wyrwani z niewoli”). Od kilku lat zajmują się działalnością profilaktyczną na rzecz dzieci i młodzieży, chcąc ukazać im świat, w którym można żyć bez narkotyków, alkoholu, przemocy, pornografii. Niestety oni  poznali destrukcyjny wpływ świata. Dzisiaj, jak mówi sama nazwa formacji, są wyrwani z niewoli.  Są zapraszani w całym kraju przez szkoły, parafie, różne stowarzyszenia oraz ludzi, którym leży na sercu dobro młodego człowieka, gdyż jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć.

W trakcie koncertu profilaktyczno- ewangelizacyjnego o nazwie „Ku wolności” mówili młodym ludziom o trwałych wartościach wynikających z dekalogu, dzielili się z nimi świadectwem nawrócenia. Chcieli przede wszystkim ukazać młodzieży piękno życia w wolności od wszelkich form uzależnień w oparciu o chrześcijańskie wartości. Dawali świadectwo życia z perspektywy osób uzależnionych, poparte autorskimi utworami hip-hopowymi. Pokazali, że można żyć inaczej, odkrywać swoje pasje, talenty i zachęcać innych do odkrywania ich w sobie. Podzielili się z naszą młodzieżą niezwykłymi historiami, których doświadczyli.

W trakcie koncertu angażowali osoby słuchające do czynnego udziału w programie poprzez śpiew i taniec. Dzięki takiemu przekazowi udało im się dotrzeć do wielu uczestników spotkania.

 

Przeczytano: 433 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

home