B Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II - Konkurs wiedzy o bł. Janie Pawle II
Witamy na stronie Publicznego Gimnazjum w Kamieńsku

Archiwum

13 marca 2013 23:39 | Archiwum

Konkurs wiedzy o bł. Janie Pawle II

W dniu 18 maja 2012r. uczennice naszego gimnazjum uczestniczyły w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Błogosławionym Janie Pawle II w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Nasza drużyna w składzie: Kamila Ciupińska, Monika Alama i Kinga Helik wraz z opiekunem Księdzem Dariuszem Mazurem zajęła zaszczytne 3 miejsce. Nagrodzono także uczestnika, który osiągnął najlepszy wynik w teście indywidualnym- jest to nasza uczennica Kamila Ciupińska.

Konkurs składał się z 3 etapów:

I- test pisemny indywidualny, pytania dotyczyły biografii Ojca Świętego oraz znajomości Jego encyklik.

II- test pisemny drużynowy na temat znajomości poezji Karola Wojtyły

III- finał, 6 najlepszych drużyn, a wśród nich my, zakwalifikowało się do finału, gdzie pytania dotyczyły filmu ,,Jan Paweł II- szukałem was”. Konkursowi patronował

m. in. Tygodnik Katolicki Niedziela oraz radio Fiat.

Nasza drużyna bardzo dzielnie walczyła o wygraną, jednak obok wiedzy decydowało także szczęście. Do konkursu uczennice przygotowywały się bardzo długo i dokładnie wraz z opiekunem i katechetą Księdzem Dariuszem Mazurem, któremu za włożony trud w przygotowanie i wspieranie ich oraz poświęcony czas serdecznie dziękujemy.

Po zakończeniu konkursu uczestnicy zwiedzali  Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II pod przewodnictwem dyrektora muzeum, który opowiadał o swoich świadectwach i spotkaniach z Ojcem Świętym. Wszystkim towarzyszyła atmosfera jedności. Po konkursie uczestnicy mówili: ,,Jako pokolenie JP II byliśmy dumni, że mogliśmy bliżej poznawać Naszego Ojca Świętego i naszego Patrona. Dzięki temu zwycięstwu pokazaliśmy ile dla nas znaczy życie i nauczanie Wielkiego Papieża Polaka.”

Naszej drużynie serdecznie gratulujemy!

 

Przeczytano: 807 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

Zdjęcia:

home